Aktualności

Ciasne serce

Na początku stycznia byliśmy z mężem na Patrząc w Przyszłość – Konferencja z cyklu Otwarte Dłonie dla chrześcijańskich przedsiębiorców. Po raz kolejny oddałam swoje finanse Bogu, postanowiłam zajrzeć w głąb siebie i odkopać ukryte tam jeszcze talenty. Dobrze jest spotkać się z przedsiębiorcami, dla których jest to bliskie sercu i zobaczyć jak działa Bóg , jaki jest wspaniały, miłosierny i wielki. Potrzebuję czasami wesprzeć się świadectwem innych by trwać we wdzięczności, by nigdy nie zapominać jak dobry jest Pan.
Modliłam się ostatnio za Australię, rozmyślałam nad konsekwencją mojego grzechu i jak mogę zadbać o środowisko w najbliższym otoczeniu. Przypatrywałam się świątecznemu graniu i zastanawiałam się jak mogę pomóc nie tylko raz do roku. W tym wszystkim chciałam stanąć po właściwej stronie, czytałam zwolenników i przeciwników, sięgałam po różne źródła i nic nie dało mi pokoju serca. I w sobotę usłyszałam jak Ewa opowiadała o pewnej sytuacji, w której nie wiedziała czy podzielić się, czy nie. Czy to będzie dobre dla niej i dla osoby obdarowanej. Po modlitwie Bóg pokazał jej, że miała ciasne serce. CIASNE SERCE !
Bardzo dotknęły mnie te słowa. Ile razy ja mam ciasne serce? Myślę zakazami, nakazami, zero jedynkowo? Chociaż staram się nie używać argumentu “bo tak i już” to niejednokrotnie oceniam, szuflatkuję lub mówię sobie: ja dałam radę to on też. Jednak Bóg jest ponad to. On jest miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. On zna mnie najlepiej i wie czego mi potrzeba. On zna Ciebie najlepiej i wie czego Ci potrzeba.Nie chcę już mieć serca ciasnego. To moje postanowienie na ten rok, na ten miesiąc, na ten tydzień, na dziś.
Od dziś chcę bardziej otwierać serce 

Możliwość komentowania Ciasne serce została wyłączona