Aktualności

Kilka słów o mnie

Witaj na mojej stronie! Anielisko powstało z pasji do tworzenia, z wdzięczności za cuda i z miłości do Boga. Jest to miejsce, gdzie szyję anioły, opowiadam o Bogu, który działa cuda w moim życiu i życiu mojej rodziny, ale po kolei.

Z Pasji do tworzenia.

Z wykształcenia jestem pedagogiem, pracuje (obecnie jestem na urlopie macierzyńskim) jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Zawsze chętnie angażowałam się we wszelkiego typu prace manualne. Lubię wycinać, rysować, lepić, a niedawno okazało się, że również szyć. Mam duszę artystki- muszę to nieskromnie napisać 🙂 Maszynę do szycia dostałam w prezencie gwiazdkowym. Na początku uszyłam kilka ściereczek, potem woreczki na bieliznę, podwinęłam kilka par spodni, aż natrafiłam na wielką szmacianą lalę. Zobaczyłam ją na jednej z grup, na której ludzie dzielą się swoimi „uszytkami” – postanowiłam spróbować. Uszyłam taką lalę, dałam ją mojej córce Marysi, ale nadal coś mi nie pasowało, myślałam o tym długi czas. Ta lala była oryginalna – uszyta przeze mnie, nikt takiej nie miał, a jednak wciąż była taka jak wszystkie, była lalą. Nie chciałam kolejnej lali dla mojej córci. Pewnego dnia rozmawialiśmy o aniołach, dzieci uczyły się modlitwy „Aniele Boży Stróżu mój”, właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że już wiem, to nie będzie zwykła lalka, To będzie Anielina! I tak powstała pierwsza Anielina, sentymentalna, ale niedoskonała. Postanowiłam więc spróbować jeszcze raz i jeszcze, aż zaczęłam szyć coraz piękniejsze Anioły Stróże. Lubię to, sprawia mi to naprawdę dużą przyjemność, a że jeszcze podoba się kilku osobom to skrzydła rosną! 🙂 Dziś szyję kilka rodzajów Aniołów:

1.Prima 2.Duet 3.Bella 4.Gloria 5.Bambino. Są też Skraweczki.

 Skąd takie nazwy? Z sympatii do Italii;), a poza tym szyjąc proste aniołki -lalki korzystałam z gotowych wykrojów z Internetu, zawsze jednak coś mi w nich nie pasowało, postanowiłam więc narysować własny wykrój. Tak powstała Prima, czyli pierwsza Anielina z mojego własnego wykroju- uszyta w taki sposób jak chciałam.  Kolejne nazwy były wynikiem pierwszej. Opisy poszczególnych aniołów możecie znaleźć w zakładce “Anioły”

Z wdzięczności za cuda

Wiele cudów wydarzyło sie w moim życiu. Dużych i małych. Jeden cud szczególnie wpłynął na nasze życie. Możecie przeczytać o tym tutaj. Szyjąc Anioły chcę głosić Bożą chwałę.

Z miłości do Boga

Anioły, Anieliny, Aniołeczki, wierzę, że Bóg wysyła swoich Aniołów aby nas strzegli (Ps 91). Chcę szyć Anioły a nie lalki. Chcę, aby jasne stało się to, że są oni nam dani na pomoc, są przyjaciółmi przychylnymi nam.

Ja wiele razy doświadczyłam Bożej opieki i szyjąc Anioły chcę przy okazji o tym opowiadać :). Nie chcę tu nikogo nawracać, przekonywać, zmieniać. Chcę się podzielić kawałkiem swojego życia i tym jak w tym życiu doświadczam obecności Jezusa, bo: „my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli ” Dz. 4,20

 

Możliwość komentowania Kilka słów o mnie została wyłączona