Aktualności

Wielkie rzeczy zaczynają się w sercu

Mówią, że poniedziałek to pierwszy dzień tygodnia, że nowe wyzwania, nowe perspektywy. Ja zaczynam tydzień niedzielą. Od nie działania.
 
“Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.” J 15, 4-5
 
To Bóg działa w moim życiu, ja tylko współdziałam z Jego laską. To On spełnia pragnienia mojego serca. Daje mi łaskę, talent, możliwości, ludzi.
 
Widzicie stół? Ma 50cm na 50cm. To przy nim toczy się życie naszej rodziny. To przy nim szyję. Czy chciałabym większy stół? Dom? Pracownię ? No pewnie, że bym chciała. Ale jestem wdzięczna za to, co mam teraz. Zaczynałam szyjąc lalkę z prześcieradła, wlóczkę na włosy wzięłam od babci, mama kupiła mi nici do maszyny. Zaczynałam nie mając nic. Miałam marzenie, które przedstawiałam na modlitwie. Zawsze chciałam być mamą ale nie chciałam pozostać tylko mamą. I odkąd urodziła się Marysia próbowałam to połączyć, by każdy był szczęśliwy. Próbowałam pisać bloga (którego nigdy nie opublikowałam), próbowałam malować na drewnie, próbowałam założyć przedszkole… Nic z tych rzeczy nie wyszło. Jednak próbowałam dalej bo wiedziałam, że nie chce zakopać talentów jakie dał mi Bóg. Chcę je rozwijać tylko nie wiedziałam jak. Nie wiedziałam, więc robiłam, próbowałam, krok za krokiem poznawalam siebie, swoje możliwości. Świat nam mówi, że możemy mieć wszystko już teraz : dostać pożyczkę, szybko się wzbogacić, jutro pojechać na wakacje. Jednak ja wolę słuchać Bożego Słowa, bo wiem, że Ono jest dla mnie najlepsze.
 
“Ufaj Panu i wytrwaj w twym trudzie,
albowiem łatwą jest rzeczą w oczach Pana
natychmiast i niespodziewanie wzbogacić ubogiego.” Syr11, 21
 
Dziś mogę kupić nowy materiał, trampki, włosy, wstążeczki, guziczki.. Mam budżet na to by się rozwijać. Tak jak poprzednie starania nie przynosiły owocu tak Anielisko jest tym czego chciałam a nie umiałam tego nazwać. Mogę być mamą w domu, poświęcić cały swój czas dzieciom i mogę spełniać swoje pasje, rozwijać się. Prowadząc Anielisko znalazłam wiele rozwiązań : jak planować, kupować, godzić pracę i życie. Widzę jak Bóg mi błogosławi. Mam teraz dobrą duszę, która sprawdza moje teksty, mam czas, pieniądze. Bóg jest dobry.
 
Może dziś myślisz, że nie masz wiele? Może, marzysz o podróżach? Zacznij już dziś współdziałać z łaską. Zrób krok. Postaw słoik z napisem “Afryka” wrzuć tam 2 zł, wyjmij walizki i mód się 😁 Nie wiesz co robić? Po prostu rób, pracuj, szukaj. Skąd wiesz czy umiesz i potrafisz jak nie spróbowałeś?
 
“Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny” Łk16, 10
 
Ostatnio rozmawiałam ze znajomą o domu. Mówiłam jej, że ma duży, piękny dom. Cieszyłyśmy się razem, że mogliśmy się w nim spotkać. Jednak najbardziej mnie dotkno to, że powiedziała mi, że lubi przyjmować gości. Zawsze lubiła, nawet gdy mieszkała na 30m.
Wielkie rzeczy zaczynają się w sercu.
 
Nie czekaj, nie zwlekaj, nie odkładaj.
 
Działaj 😁
Możliwość komentowania Wielkie rzeczy zaczynają się w sercu została wyłączona